مراجعه به پزشک در زمان درد زانو

آیا باید به پزشک مراجعه کنم؟

معمول است که هر از گاهی درد زانو  و درد در عضلات و مفاصل داشته باشید. این امر به ویژه ممکن است صادق باشد اگر در فعالیت های بدنی غیر معمول یا شدید شرکت می کنید.

بنابراین ، چگونه می توانید تفاوت بین علائم اولیه آرتریت و درد طبیعی و سفتی را بیان کنید؟ و ، چگونه می دانید که در مورد علائم خود باید به پزشک مراجعه کنید؟

اگر تورم یا سفتی دارید که نمی توانید توضیح دهید و ممکن است طی چند روز از بین نرود ، یا اگر لمس مفاصل شما دردناک باشد ، باید به پزشک مراجعه کنید. هرچه زودتر تشخیص داده شوید و نوع صحیحی از درمان را شروع کنید ، نتیجه بهتر خواهد بود.

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که باید در مورد آن فکر کنید که ممکن است به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا نیاز به مراجعه به پزشک دارید؟


بیشتر بدانید : متخصص ارتوپد کیست ؟ 


عوارض آرتروز زانو (استئوآرتریت زانو )

چگونه و چه زمانی درد شروع شد؟

اگر درد پس از ورزش یا فعالیت غیرمعمول به وجود آمد ، ممکن است کمی آن را بیش از حد تجاوز کرده باشید و درد باید در عرض چند روز کاهش یابد.
اگر درد به یک آسیب مرتبط نیست یا اگر درد از بین نرفت ، به پزشک مراجعه کنید.

  • تورم مفاصل
    اگر مفصل متورم شده باشد و به آسیب آسیب وارد نشود ، باید به پزشک مراجعه کنید.
    این امر به ویژه در صورت عدم تمایل یا تب وجود دارد یا اینکه مفاصل قرمز و گرم است ، بسیار مهم است.
  • تأثیراتی بر زندگی روزمره شما دارد
    در صورتی که به دلیل درد مفاصل یا عضلات قادر به انجام کارهای روزمره نیستید ، به پزشک یا پزشک متخصص بهداشت دیگر مراجعه کنید.
    اگر چیزی سنگین برداشته اید و به پشتتان صدمه دیده است ، به عنوان مثال ، برخی از مسکن ها را مصرف کنید ، کمی گرما بزنید و سعی کنید فعال بمانید. اگر درد بعد از چند هفته تسکین پیدا نمی کند ، به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید : درمان ساییدگی زانو با فیزیوتراپی 


در صورت بروز هرگونه علائم جدید ، درد زانو و یا در مورد داروهای مصرفی ، مهم است که به پزشک مراجعه کنید.

اگر با پزشک قرار ملاقات دارید ، برای اطمینان از بیشترین استفاده از آن ، می توانید لیستی از سوالات را با خود بگیرید و همانطور که مورد بحث قرار گرفته است ، آنها را علامت بزنید.

همچنین می توانید خاطرات علائم را با جزئیاتی از احساس بین قرار ملاقات ها نگه دارید. برخی افراد می دانند که ملاقات یک دوست یا خانواده با آنها برای قرار ملاقات می تواند پشتیبانی را فراهم کند و از بحث در مورد همه نکات مهم اطمینان حاصل کند.