درمان دیسک کمر | درمان تاندونیت شانه

تشخیص و درمان تاندونیت شانه

در این نوشتار به بررسی روش های تشخیص و درمان تاندونیت شانه می پردازیم تا پایان همراه ما باشید.

چگونه تاندونیت شانه تشخیص داده می‌شود؟

ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی سابقه سلامتی کامل را بررسی کرده و یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد. همچنین ممکن است به انجام آزمایش‌های تشخیصی مانند موارد زیر نیاز باشد:

اشعه ایکس. پرتوهای انرژی الکترومغناطیسی نامرئی تصاویری از بافت‌های داخلی، استخوان‌ها و اندام‌ها را روی فیلم ارائه می‌دهند.
ام آر آی. آهن رباهای بزرگ و کامپیوتر تصاویر دقیقی از اندام‌ها و ساختار بدن شما ایجاد می‌کنند.
سونوگرافی اولتراسوند. امواج صوتی با فرکانس بالا تصویری از بخشی از قسمت داخلی بدن ایجاد می‌کنند.

درمان دیسک کمر اصفهان |تشخیص و درمان تاندونیت شانه

التهاب تاندون شانه چگونه درمان می‌شود؟

درمان اولیه التهاب تاندون شانه شامل کنترل درد و تورم به منظور بهبودی است. این کار را می‌توان با دنبال کردن کارهای زیر انجام داد:

پرهیز از فعالیتهایی که باعث درد می‌شوند.
سه تا چهار بار در روز از پک یخ روی شانه خود استفاده کنید.
مصرف داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن (Advil) و ناپروکسن (Aleve)
درمان بیشتر شامل موارد زیر است:

فیزیوتراپی

ممکن است پزشک شما را به یک متخصص فیزیوتراپی ارجاع دهد. فیزیوتراپی در ابتدا شامل کشش و سایر تمرینات غیرفعال برای کمک به بازگرداندن دامنه حرکت و تسکین درد است.

هنگامی که درد تحت کنترل قرار گرفت، فیزیوتراپیست شما تمریناتی را برای کمک به بازیابی قدرت در بازو و شانه به شما می‌آموزد.

تزریق استروئید

اگر التهاب تاندون شانه شما با درمان محافظه کارانه‌تری کنترل نشود، ممکن است پزشک تزریق استروئید را توصیه کند. استروئید به منظور کاهش التهاب به تاندون تزریق می‌شود که باعث کاهش درد می‌شود.

جراحی

اگر درمان غیر جراحی موفقیت آمیز نباشد، پزشک شما ممکن است جراحی را توصیه کند. بیشتر افراد پس از جراحی روتاتور کاف بهبودی کامل را تجربه می‌کنند.

غیرتهاجمی‌ترین شکل جراحی شانه از طریق آرتروسکوپی انجام می‌شود. آرتروسکوپی شامل دو یا سه برش کوچک در اطراف شانه شماست، که از طریق آن پزشک ابزارهای مختلفی را وارد می‌کند. یکی از این ابزارها دارای دوربین خواهد بود، بنابراین جراح می‌تواند از طریق برش‌های کوچک، بافت آسیب دیده را مشاهده کند.

جراحی باز شانه معمولاً برای التهاب تاندون شانه لازم نیست. با این حال، اگر مشکلات دیگری مانند پارگی تاندون بزرگ در شانه وجود داشته باشد، ممکن است از این روش استفاده شود.

جراحی شامل بهبودی است که شامل استراحت و فیزیوتراپی برای بازیابی قدرت و دامنه حرکت است.