تشخیص دیسک کمر در منزل

بیماری دیسک کمر (دیسک فتق) یکی از شایع ترین بیماری های هست که بسیاری از هموطنان برای رهایی از این بیماری همواره در حال مطالعه و یادگیری هستند و همیشه به دنبال درمان آن بوده اند. در این مطلب نکات تشخیص دیسک کمر در منزل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بدون شک برای درمان بیماری های دیسک کمر شدید باید حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید که درمان شما رو هر چه سریع تر شروع کنند.

برای کمک به این بیماری و آشنایی بیشتر آن ها با این درد سعی کرده ایم که در طی چند مطلب تمام نکات مهم در زمینه دیسک کمر را به صورت کاملا ساده و کوتاه برای شما کاربران عزیز سایت انتشار دهیم.

در این مطلب ما موضوع:

تشخیص دیسک کمر در منزل

را برای شما مورد بررسی و قرار داده ایم. لطفا مطلب را تا پایان مطالعه کنید و در صورت داشتن سوال حتما در بخش نظرات برای اقای دکتر امیر قنبریان ارسال نمایید.

دیسک کمر بیماری مهمی است و با بیماریهای ساده تر مانند سرماخوردگی متفاوت است. قاعدتا فردی که تا دیروز خوب بوده و امروز دچار کمر درد شده است ، شایع ترین تشخیص اسپاسم عضلانی به دنبال کار سنگین است. این کمر درد های ناشی از انقباض ناگهانی عضلات که اصطلاحا اسپاسم عضلانی نامیده میشود ، ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد به تدریج از شدت آنها کاسته شده و خوب می شوند. اما اگر درد بیمار بیش از ۴۸ ساعت طول بکشد و از شدت آن کم نشود ، احتمالا بیمار دچار صدمه و پارگی دیسک کمر شده است.

در بیمارانی که درد به پشت باسن یا پایین تر به پشت ران و ساق پا تیر می کشد ( که درد سیاتیکی نامیده می شود ) یا بیمارانی که  احساس خواب رفتگی و سوزش در اندام های تحتانی خود دارند به احتمال زیاد تری دچار پارگی یا خرابی دیسک شده اند. گاهی درد بیماران خوب می شود ولی پای آنها ضعیف می شود. ضعف ناگهانی اندام های تحتانی حتی بدون درد نیز ممکن است نشانه پارگی دیسک کمر باشد.

توصیه میشود حتما بیمارانی که علائم فوق را دارند در اسرع وقت به فوق تخصص دیسک کمر و ستون فقرات مراجعه کنند و از خود درمانی پرهیز کنند،  تا تشخیص و درمان صحیح برای آنها انجام شود زیرا در غیر این صورت می تواند عوارض غیر قابل جبرانی را برای آنها داشته  باشد.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد

در صورت مفید بودن مطلب را با دوستان خود و در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید.

دکتر امیر قنبریان

دکترای پزشکی و متخصص کایروپرکتیک از آمریکا

دارای بوردهای ایالتی و ملی آمریکا NBCE

عضو انجمن علمی کایروپرکتیک کالیفرنیا CCA

درمان دیسک کمر در اصفهان

جهت کسب اطلاعات تماس و ثبت نوبت به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.