نشانه های عارضه لوردوز گردن ( گودی گردن )

علائم لوردوز گردن

ناهنجاری‌های موجود در استخوان گردن مانند لوردوز گردن می‌تواند به شماری از علائم و نشانه‌های متفاوت منجر شود. با در نظر گرفتن اینکه ناحیه‌ی گردنی در درون خود اعصاب مهمی را نگه می‌دارد که از مغز خارج شده و به آن وارد می‌شوند، مشکلاتی که گردن را در بر می‌گیرند می‌توانند به تعدادی از نشانه‌ شناسی‌ های ناخواسته منجر شوند.

در ادامه، نمونه‌هایی از این علائم آورده می‌شوند:

  • ناراحتی/ درد گردن

شایع‌ ترین مشکل در کسانی که با انحنای غیر طبیعی استخوان‌های گردن مواجه هستند، وجود دارد و عموماً ناشی از حالت رو به جلوی سر می‌باشند. درد ممکن است در ذات خود به صورت تیز یا شدید تجربه شود اما برخی از افراد ممکن است تنها محدود شدن بازه‌ی حرکتی را تجربه نمایند.

  • درد عصبی

این مورد به دلیل گرفتگی عصبی است، که از انحنای غیر طبیعی مهره‌ی گردن که یک عصب مخصوص را تکان می‌دهد، ناشی می‌شود. این اتفاق باعث ایجاد کشیدگی عضلانی و دیگر علائم مرتبط با عصب مانند بی‌حسی و مور مور شدن در بازوها، دست‌ها و انگشتان می‌شود.

  1. اسپاسم/ ضعف عضلانی
  2. بی‌حالی
  3. سردرد 
  4. سرگیجه
  5. درد کمر 
  6. حالت بد بدن

بیشتر بخوانید : اگر دچار کمردرد هستید، دستورات زیر را حتما رعایت کنید


تشخیص لوردوز گردن

انحنای گردن می‌تواند توسط یک پزشک متخصص و به منظور انجام یک تشخیص دقیق، مشاهده شود. اما برای داشتن یک ایده‌ی بهتر از چگونگی ایجاد آن، یک تاریخچه‌ی کامل و یک معاینه‌ی فیزیکی معمولاً انجام می‌گیرند.

آزمایش اشعه‌ی ایکس برای مشاهده‌ی استخوان‌ها عالی بوده و یک تست مقدماتی خوب برای گشتن به دنبال همترازی مهره‌های گردنی و درجه‌ی انحنا می‌باشد.


سئو توسط شرکت مهندسی کلینیک ۲۴