9 درمان خانگی زانو درد در کودکان | درمان دیسک کمر اصفهان

۹ درمان خانگی زانو درد در کودکان

برای درمان زانودرد کودکان چه کنیم؟

 

  • استفاده از کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد با استفاده از تکه های یخ در ناحیه زانوی آسیب دیده در کاهش دردها و تورم های زانو موثر است. این به این دلیل است که سرما رگ های خونی را منقبض می کند ، بنابراین جریان خون در ناحیه آسیب دیده کاهش می یابد.

  • پوست بید

دومین درمان خانگی زانو درد در کودکان استفاده از پوست بید می باشد.از این گیاه معمولی به طور منظم در درمان درد زانو در کودکان ، به ویژه برای التهاب و تب استفاده می شود. همچنین در مطالعاتی مشخص شده است که برای بیماران مبتلا به آرتروز می تواند مفید باشد. اما باید با احتیاط و تحت نظر دکتر زانو درد استفاده شود .

  • عصاره های زنجبیل

استفاده از عصاره ی زنجبیل در درمان خانگی زانو درد در کودکان بسیار مفید میباشد. این دارو همچنین ثابت کرده است که برای تسکین درد بیماران مبتلا به آرتروز نیز موثراست. زنجبیل حاوی ترکیبات ضد التهابی طبیعی است که تورم را کاهش می دهد. برای تسکین درد می توانید هر روز ۲-۳ بار قسمت آسیب دیده را با روغن زنجبیل ماساژ دهید. همچنین پزشک ممکن است عصاره زنجبیل را به همراه داروهای ضد التهاب تجویز کند.

  • سرکه سیب

چهارمین درمان خانگی زانو درد در کودکان استفاده از سرکه سیب میباشد.سرکه سیب دارای خواص قلیایی است که برای تسکین زانو درد در کودکان مفید است. نوشیدن ۱-۲ لیوان آب گرم مخلوط با نصف یا یک قاشق چای خوری سرکه سیب می تواند سموم اطراف ناحیه زانو را از بین ببرد و درد زانو در کودکان تسکین می یابد. همچنین می تواند با بازیابی مواد روان کننده در اطراف زانو ، انعطاف پذیری حرکات زانو را بهبود بخشد.

9 درمان خانگی زانو درد در کودکان | درمان دیسک کمر اصفهان

دکتر امیر قنبریان متخصص کایروپراکتیک اصفهان در کلینیک۲۴

  • فلفل دلمه ای

این گیاه طبیعی حاوی کپسایسین است که تسکین دهنده طبیعی درد زانو در کودکان است. خواص طبیعی تسکین دهنده درد کپسایسین هنگام استفاده از خارج ، احساس گرمی به زانوی آسیب دیده می دهد ، بنابراین درد را کاهش می دهد.

برای مشکلات قدامی زانو توصیه می شود ، می توانید خمیر پودر فلفل قرمز و روغن زیتون درست کنید و هر روز آن را روی ناحیه آسیب دیده زانو به منظور درمان خانگی زانو درد در کودکان بمالید. روش دیگر ، شما می توانید فلفل را با سرکه سیب مخلوط کرده و مایع را روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. برای تسکین فوری درد می توانید از انواع پمادها یا ژل های حاوی فلفل نیز استفاده کنید.

  • روغن خردل

ماساژ دادن زانو با روغن خردل می تواند باعث کاهش درد و التهاب و همچنین بهبود گردش خون در آن قسمت و کاهش درد زانو در کودکان شود.

  • زردچوبه

استفاده از زردچوبه همچنین یک درمان خانگی زانو درد در کودکان میباشد. زردچوبه حاوی ماده شیمیایی کورکومین است که دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که هر دو برای تسکین درد مفید هستند.

نوشیدن یک لیوان آب گرم مخلوط با زنجبیل و زردچوبه می تواند به کاهش درد زانو در کودکان کمک کند.

  • لیمو

لیمو حاوی اسید سیتریک است و یک درمان خانگی موثر برای کاهش درد زانو در کودکان میباشد.

یک پارچه نخی را با ۱-۲ قطعه لیمو بریده شده بپیچید ، پارچه را به روغن کنجد آغشته کنید و پارچه را به مدت ۵-۱۰ دقیقه در قسمت آسیب دیده زانو قرار دهید. روش دیگر ، نوشیدن یک لیوان آب لیمو گرم صبح زود نیز مفید است.

  • سایر مواد گیاهی

سایر مواد گیاهی مانند نمک اپسوم ، شنبلیله و روغن اوکالیپتوس نیز شناخته شده اند که در تسکین درد یا آسیب دیدگی زانو موثر هستند.

درمان خانگی زانو درد در کودکان فقط در موارد معمولی و تا قبل از مراجعه به پزشک ارتوپد مفید است.اما برای درمان قطعی و مطمئن شدن علت درد باید به متخصص ارتوپدی مراجعه نمایید.

پزشک معالج با انجام تست های تشخیصی علت درد زانو در کودک شما را تشخیص میدهد و بدون اتلاف وقت به درمان می پردازد.

 

آشنایی با خدمات کایروپراکتیک مطب دکتر امیر قنبریان در اصفهان


مطالعه بیشتر:

تشخیص و درمان پارگی منیسک زانو

کمک به رفع زانو درد با لیزرتراپی

تشخیص و درمان بیماری آرتریت زانو و لگن

درمان زانو درد با کاهش وزن

دیدگاه خود را بنویسید