کاربردهای فیزیوتراپی | درمان دیسک کمر اصفهان | دکتر امیر قنبریان

آشنایی با کاربردهای فیزیوتراپی

در ادامه این مطلب از سایت دکتر امیر قنبریان متخصص درمان دیسک کمر اصفهان کاربردهای فیزیوتراپی را مورد بررسی قرار می دهیم.

فیزیوتراپی در کنترل دیابت

برای کنترل دیابت نیز می توان از این روش درمانی عالی بهره گرفت. با فعالیت فیزیکی و نیز تنظیم برنامه غذایی، موفق به کنترل دیابت نوع ۲ شد. فیزیوتراپیست به فرد کمک می کند تا با انجام بهترین ورزش های مخصوص کنترل وزن، دیابت خود را نیز تحت کنترل بگیرند.

فیزیوتراپی در کنترل بیماری های قلبی

افراد همانطور که قبلا نیز به آن اشاره کردیم بعد از جراحی قلب نظیر جراحی های بای پس سرخرگ کرونری می توانند با فیزیوتراپی ترشحات ریه را در خود پاکسازی نموده و بتوانند تحرک بیشتری داشته باشند. در جلسات فیزیوتراپی، بیمار برای تقویت قلب و بهبود فاکتور جهشی آموزش خواهد دید و در مورد توانبخشی قلبی عروقی برنامه کاملی برای او تنظیم می شود.

کاربرد فیزیوتراپی در بخش مراقبت های ویژه

برای افرادی که دستگاه تنفس مصنوعی به آن ها متصل است نیز فیزیوتراپی کارساز خواهد بود. به کمک این روش می توان گرفتگی ریه ها را درمان کرد و همچنین از آن جایی که این افراد به واسطه شرایط خود، هیچ گونه تحرکی ندارند فیزیوتراپی می تواند اندام ها را از خشکی دور کند. با این روش می توان مانع از بروز زخم بستر در این دسته از بیماران شد.

کاربردهای درمانی فیزیوتراپی | درمان دیسک کمر اصفهان | دکتر امیر قنبریان

کاربرد فیزیوتراپی در درمان و کنترل بیماری های ریوی

بیماری هایی چون آمفیزم، برونشیت، آسم، فراخ شدگی مزمن لوله های نایژه نیز به کمک فیزیوتراپی قابل درمان هستند. با فیزیوتراپی قفسه سینه می توان ترشحات ریه را بهتر تخلیه کرد. در این فیزیوتراپی با تخلیه خلط های ریه ها و رفع گرفتگی سینه و همچنین تمرینات تنفسی مناسب می توان راه ریه ها را باز کرد.

فیزیوتراپی در سلامت زنان

شاید جالب باشد اگر بدانید که فیزیوتراپی برای دوران قبل و بعد از تولد نوزاد نیز کاربردی است. برخلاف تصور خیلی از افراد، خیلی تمرینات فیزیوتراپی ضرری برای خانم های باردار نخواهد داشت. یک خانم باردار با قرارگیری در معرض تمرینات مناسب می تواند به سلامت خود و کودک کمک کردن و زایمان راحت تری را تجربه کند.

از طرفی خانم ها معمولاً بعد از زایمان با مشکلاتی مثل گردن درد، درد پایین کمر و کمر درد رو به رو می شوند و فیزیوتراپی کمک می کند تا این دردها در خانم ها کاهش پیدا نموده و به صورت اصولی درمان شود.

دکتر امیر قنبریان متخصص کایروپراکتیک اصفهان در کلینیک۲۴


مطالب پیشنهادی جهت مطالعه :

درمان شکستگی تنه استخوان ران

روش های مختلف درمان فیزیوتراپی

کاربردهای درمانی فیزیوتراپی – بخش نخست

دیدگاه خود را بنویسید