روش های درمان صافی کف پا | درمان دیسک کمر اصفهان

روش های درمان صافی کف پا

در ابتدا یک بررسی دقیق مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود کف پا با قوس زیاد به علت بیماری عصبی نیست. درمان بستگی به علت بیماری دارد که ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، قوس زیاد انعطاف‌پذیر ممکن است به هیچ درمانی نیاز نداشته باشد.

پوشیدن کفش طبی

پوشیدن کفش‌های طبی که قوس پا را پوشش می‌دهند به کاهش درد و بهبود راه رفتن کمک می‌کند.

کفی طبی

استفاده از کفی طبی، برای قوس یا پاشنه به ایجاد ثبات در پا و جذب ضربه کمک می‌کند. از کفی و دیگر پوشاننده‌های اضافی پا که حمایت بیشتری از قوس پا می‌کنند استفاده کنید، به‌خصوص اگر خود کفش فاقد پشتیبانی قوس باشد. استفاده از پدهای مختلف ساخته‌شده از سیلیکون و یا نمد می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرند تا فشار را از روی مناطق درد بردارند.

ارتز پا

ارتزهای پا برای افزایش جذب فشار وارده بر پا ساخته شده‌اند و به توزیع متعادل وزن ایجادشده روی استخوان کف پا کمک می‌کنند. ارتزهای پا معمولاً ارتزهای کاربردی سفارشی ساخته‌شده، نیمه سخت یا نیمه انعطاف‌پذیر هستند که باعث جلوگیری از حرکت سریع پا و وارد آمدن فشار به قوس کف پا می‌شود. آن‌ها اغلب شامل مواد جذب آسیب در قوس پا هستند. این ابزار بر اساس بررسی بیومکانیکی، تجزیه ‌و تحلیل راه رفتن و در صورت نیاز پیاده‌روی و دویدن بیمار روی حصیر ایمنی حساس در برابر فشار تجویز می‌شوند. ارتزهای آماده موجود در بازار ممکن است برای موارد خفیف قوس بالا و قوس کم مفید باشند، اما آن‌ها اغلب برای افراد با قوس بسیار زیاد یا قوس بسیار کم مناسب نیستند.

روش های درمان صافی کف پا | درمان دیسک کمر اصفهان

فیزیوتراپی

روش‌های فیزیوتراپی مانند لیزر درمانی، شاک ویو تراپی، ماساژ درمانی و ورزش‌درمانی برای التهاب تاندون مرتبط استفاده می‌شوند.
مفصل پا و مچ برای کمک به افزایش دامنه حرکت مفصل ماساژ داده می‌شوند.

ورزش برای کف پای صاف

ساق و پای خود را بکشید تا سفتی و تنش اضافی عضلات که براثر قوس زیاد یا کم ایجاد شده است کاهش یابد. عضلات پا را از طریق حلقه کردن انگشت پا، بلند کردن پاشنه پا، و تمرین‌های دیگر تقویت کنید تا پشتیبانی پا و ثبات افزایش یابد.

  • حرکت و چرخش
  • تا کردن پا
  • فعال کردن انگشتان پا
  • چالش انگشت پا

درمان‌های دیگر

درمان‌های دیگر شامل کنترل وزن بدن است تا فشار روی پا و میخچه پا و پینه کاهش یابد.

 اینستاگرام دکتر امیر قنبریان متخصص کایروپرکتیک و درمان دیسک کمر اصفهان


مطالب پیشنهادی:

روشهای تشخیص قوز کمر

روش های تشخیص صافی کف پا

سرخوردگی مهره کمر یا اسپوندیلولیستزی