درمان‌های کم تهاجم و جراحی دیسک گردن (قسمت اول) | درمان دیسک کمر اصفهان

درمان‌های کم تهاجم و جراحی دیسک گردن (قسمت اول)

روش درمانی دیسک گردن بسته به نوع دیسک و علائمی که بیمار دارد متفاوت خواهد بود.

درمان‌های کم تهاجم

این روش‌های درمانی که به جراحی بسته دیسک معروف هستند زمانی مورد توجه قرار می‌گیرند که درمان‌های غیرجراحی برای دیسک گردن موفقیت آمیز واقع نشوند. این روش در اتاق عمل و با استفاده از فلورسکوپ صورت گرفته و نیازی به بیهوشی بیمار نیست. در این روش ماده ضدالتهاب توسط یک سوزن به داخل فضای مورد نظر دیسک تزریق می‌شود.

  • تزریق اپیدورال

در این روش از طریق یک سوزن بزرگ ماده ضدالتهاب و بی‌حس کننده همچون کورتون به فضای داخل دیسک تزریق می‌شود. این رویکرد از زمره روش‌های بسیار حائز اهمیت در کاهش درد و التهاب بیمار خواهد بود.

از زمره روش‌های درمان سریع دیسک گردن نباید از اوزون درمانی غافل شد. در این روش با ورود یک سوزن مخصوص به داخل دیسک بین مهره‌ایی مخلوط گاز اوزون و اکسیژن به داخل آن تزریق می‌شود. اوزون با اکسیداسیون پروتئین‌های ژل مانند وسط دیسک حجم آن را کاهش داد و فشار وارده بر روی ریشه عصبی را رفع می‌کند. از مزایای این روش درمانی می‌توان به سرپایی و بدون درد بودن آن و داشتن عوارض و هزینه به مراتب کمتر آن نسبت به جراحی اشاره کرد. این شیوه در کاهش درد و التهاب فرد نقش اساسی دارد.

درمان‌های کم تهاجم و جراحی دیسک گردن (قسمت اول) | درمان دیسک کمر اصفهان

آشنایی با خدمات کایروپراکتیک مطب دکتر امیر قنبریان در اصفهان

درمان جراحی

در صورت اثربخش نبودن روش‌های درمانی غیرجراحی و کم تهاجم، جراحی دیسک گردن با هدف برداشتن بخشی از دیسک جهت رفع فشار وارده به روی عصب ضروری خواهد بود.

  • بالش گردنی

در زندگی روزمره انسان تقریبا قسمت بیشتری را به خواب اختصاص می دهد. استفاده هر گونه بالشتی موجب گردن درد و در انتها دیسک گردن می شود. بالش گردنی از سر در تمامی حالت ها در زمان خواب پشتیبانی می کند و بالش گردنی در واقع برای درمان سریع دیسک گردن استفاده می شود.

  • عمل اورژانسی

زمانی که فتق دیسک روی روده و مثانه فشار وارد کند، باعث از بین رفتن اختیار روده و مثانه می شود. معمولا در قسمت کشاله ران و یا آلت تناسلی احساس سوزن سوزن شدن ویا بی حس شدن احساس می شود. در صورت مشاهده این گونه موارد هرچه سریع تر به پزشک ارتوپد مراجعه کنید، تا در اولین فرصت عمل شوید.

 

دکتر امیر قنبریان متخصص کایروپراکتیک اصفهان در کلینیک۲۴


مطالب پیشنهادی:

روش‌های درمان غیرجراحی دیسک گردن

ورزش‌های مضر برای دیسک گردن (قسمت اول)

دیدگاه خود را بنویسید