درمان دیسک کمر اصفهان تغذیه در زمان کرونا

غذاهای مناسب برای مبتلایان به کرونا

تغذیه در زمان کرونا : این بیماری درمانی ندارد و تا کنون واکسنی هم برای آن کشف نشده است لذا کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم. این مسئله مغفول واقع شده و رویکرد کادر درمان ما رویکرد درمان دارویی کرونا است که اشتباه بزرگی است که در دنیا هم در حال اتفاق است و ما از مسئله رژیم درمانی کرونا غافل شده ایم. سیستم ایمنی بدن به شکلی باید تقویت شود که اگر فرد در معرض ویروس کرونا قرار گرفت به شکل خفیفی این بیماری را بگیرد برخی افراد مبتلا به کرونا بودند که با رژیم درمانی کاملا بهبود پیدا کردند.»

تسریع روند بهبود مبتلایان به کرونا با رژیم غذایی صحیح

اگر فردی به کرونا مبتلا شود با توصیه‌های تغذیه‌ای صحیح روند بهبودش را سریع‌تر طی می‌کند. تحقیقات نشان داده است در بیماری‌های مشابه کرونا مثل سارس و مرس، زمانی که افراد در دوران نقاهت قرار دارند این افراد حتی وقتی درمان می‌شوند تا یکسال ضعف سیستم تنفسی و سیستم ایمنی بدن دارند و تا شش ماه دچار نواقص کبدی هستند و تا سه ماه ممکن است ناراحتی‌های روحی و روانی داشته باشند لذا این بیماران باید تا شش الی یکسال زیر نظر متخصص تغذیه باشند تا با رژیم غذایی مناسب عوارض این بیماری را کمتر کنند.

سیستم ایمنی بدن ما برای عملکرد صحیح خود به مواد مغذی نیاز دارد و این کاملا ثابت شده است که وضعیت تغذیه‌ای با ایمنی مقاومت افراد رابطه مستقیمی دارد و تغذیه در زمان کرونا اهمیت دارد. کمبود‌های مایکرونوترینت‌ها (مواد مغذی کوچک) و کمبود‌های میکرونوترینت‌ها هر دو باعث اختلال سیستم ایمنی بدن می‌شود. مایکرونوترینت‌ها شامل پروتئین و چربی و کربوهیدرات هستند و میکرونوترینت‌ها هم شامل ویتامین‌ها و مینرال‌ها و مواد معدنی هستند که خوشبختانه با اصلاح دریافت مواد مغذی این کمبود‌ها برطرف می‌شود.


بیشتر بخوانید:

توصیه های بهداشت جهانی در رابطه با کرونا ویروس

درمان دیسک کمر 

پیشگیری از دیسک کمر

دلایل دیسک کمر