نشانه های تنگی کانال نخاعی کمری و در ناحیه پایین کمر

نشانه های تنگی مجرای نخاعی در ناحیه پایین کمر

 شکایت بسیاری از بیماران مبتلا به تنگی کانال نخاعی کمری این است که آنها قبل از شروع درد پا قادر به راه رفتن در مسافت های طولانی نیستند. حتی بعد از نشستن یا دراز کشیدن، درد پا بعد از پیاده روی مجدد بازمی گردد.
ممکن است درد پا با عناوین شبه سیاتیک یا گرفتگی عضلات توصیف شود. میزان درد بین خفیف و شدید متغیر است و ممکن است دائمی یا موقتی باشد. به ندرت تنگی مجرای نخاعی منجر به فلجی می شود. با این حال گاهی اوقات، ممکن است درد و علائم آن وخیم تر شود : حالت بیحسی، ضعف و سستی . 

ممکن است درد ناحیه پشت در قسمت باسن، پاها دیسکو ماهیچه ساق پا پخش شود. گاهی اوقات به درد قسمت پا و ماهیچه ساق پا، شلی ستون فقرات گفته می شود.


بیشتر بخوانید : درمان تنگی کانال نخاعی در اصفهان


تنگی کانال نخاعی کمری
تنگی کانال نخاعی کمری

علائم تنگی کانال نخاعی کمری

بیماری تنگی مجرای نخاعی در ناحیه پشت تحتانی (ستون فقرات کمری) می تواند موجب درد یا گرفتگی عضلات پا در حین ایستادن های طولانی مدت یا پیاده روی در شما شود. احساس ناراحتی زمانی در شما تسکین می یابد که شما به جلو خم شوید یا بنشینید، اما زمانی که مجددا به حالت عمودی می ایستید درد شما بازمی گردد.

دردی که با خم شدن کاهش می یابد معمولا ناشی از تنگی مجرای نخاعی کمری شماست . معمولا به این نوع درد ««شبه لنگی»، «لنگی کاذب»، یا «لنگی موقت دارای ریشه عصبی» اطلاق می شود.
سایر نشانه های تنگی مجرای نخاعی کمری به جزء درد ممکن است شامل بیحسی، سستی یا حس سوزش در پا باشد. در موارد حاد تنگی مجرای نخاعی کمری، ممکن است اعصاب ناحیه مثانه یا روده تحت فشار قرار گیرد که می تواند منجر به بی اختیاری نسبی یا کامل دفع شود.

اگر در کنترل دفع ادرار یا مدفوع مشکلاتی دارید، حتماً باید بلافاصله درصدد درمان دارویی آن برآیید.


بیشتر بدانید : علت بوجود آمدن انواع تنگی کانال نخاعی چیست؟


درمان دیسک کمر | دیسک گردن | کمر درد تنگی کانال و … نخاع زانو اصفهان دکتر امیر قنبریان