درمان دیسک کمر اصفهان | انواع بورسیت زانو

انواع بورسیت زانو

بورسیت زانو التهاب بورس زانو است که در نزدیکی مفصل زانو قرار دارد. بورس کیسه کوچک حاوی مایع بوده که مانند بالش عمل کرده و اصطکاک بین استخوان‌ها و تاندون‌ها و عضلات اطراف مفصل را کاهش می‌دهند. هر زانو ۱۱ بورس دارد. زمانی که یکی از این بورس‌ها ملتهب شود، بورسیت زانو روی کشکک زانو یا روی قسمت داخلی زانو در زیر مفصل زانو اتفاق می‌افتد.
شایع‌ترین انواع بورسیت زانو عبارتند از:

بورسیت پری پاتلار

این بورس در جلوی زانو درست در زیر کشکک زانو قرار دارد. بورسیت پری پاتلار برای افرادی که مدت زمان زیادی را روی زانوی خود کار می‌کنند مانند نصاب‌های موکت ایجاد می‌شود.

بورسیت پس آنسرین

این نوع بورسیت در قسمت داخلی زانو ایجاد می‌شود. بورسیت پس آنسرین معمولاً به دلیل استفاده بیش از حد از زانو ایجاد می‌شود.

بورسیت سمی ممبرانوس

این نوع بورسیت در پشت زانو ایجاد می‌شود و عارضه‌ای است که معمولاً همراه با آرتروز شکل می‌گیرد. بورس سمی ممبرانوس بین تاندون همسترینگ (سمی ممبرانوس) و عضله گاسترو در ساق پا قرار دارد. تحریک این ناحیه که به کیست بیکر یا کیست پاپیتال معروف است باعث تورم و درد پشت زانو می‌شود. دو نوع بورسیت دیگر عبارتند از بورسیت اینفراپاتلار و بورسیت ایلوتیبیال.درمان دیسک کمر اصفهان | انواع بورسیت زانو

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر امیر قنبریان متخصص کایروپرکتیک کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

پیشگیری از دیسک کمر

درمان دیسک کمر

بیماری قولنج کمر

خطرات بیماری دیسک کمر چیست؟

عامل بیماری میگرن

علت انحراف ستون فقرات

درمان بیماری پارکینسون

علل و علائم بورسیت زانو

دیدگاه خود را بنویسید